SOB – skautský orientační běh

Sraz 23. 6. 2018 v 8:30 hod. zastávka Myslbekova

Zveme všechny skauty i neskauty, kamarády, rodiče a děti na závod v orientačním běhu dvojic.

Ráno pojedeme autobusem směr Janov (další odjezdy 8:34 hlavní nádraží, 8:40 Myslbekova, 8:42 Děčín škola, 8:53 Kámen). Sraz závodníků v 9:00 na prostranství u autobusové zastávky v Kámenu. Dál půjdeme necelý kilometr na start závodu (GPS 50°48’46.801″N, 14°15’39.764″E).

Základem závodu je orientační běh dvojic. Úkolem závodníků je s pomocí mapy, popisu umístění a buzoly v co nejkraším čase v určeném pořadí oběhnout (případně obejít) všechna stanoviště označená v terénu oranžovo-bílými lampiony. U jednotlivých kontrol je navíc připraven jednoduchý rychlý úkol (otázka), týkající se obvykle přírody, s odpověďmi ABCD. Odpovědi se zapisují do průvodky.

Soutěžíme v kategoriích:

• dítě od 6 do 10 let věku s dospělým
  • dítě od 11 do 14 let věku s dospělým
  • dvojice od 15 let výše

Přihlášky na místě.

Návrat 23. 6. 2018 v odpoledních hodinách

• oddílové tričko a šátek jako oblečení na cestu a nástup
  • oblečení do závodu, vhodná obuv pro pohyb s terénu
  • svačinu a pití
  • 60,- na startovné a autobus
  • tužka, kdo má, vezme svou buzolu (něco málo buzol bude k dispozici)

zvadlo připravujeme