Napříč Prahou – přes tři jezy

Závod pramic vodních skautů se jezdí již od roku 1939. Trať je dlouhá 6,5 říčních kilometrů a překovává tři pražské jezy – Šítkovský, Staroměstský, Helmovský. Vede historickým centrem Prahy, bývá jedinou možností projet pražské jezy a vidět hlavní město z jiné perspektivy.

27. 9. 2017 v 17:00 hod. na vlakovém nádraží Děčín hl. n.

V Praze se z nádraží přesuneme na skautskou základnu Rozšířená, kde přespíme. Ráno vyrazíme na Císařskou louku, kde projdeme registrací. Odstartujeme v kategorii vlčat a pojedeme závod. V cíli si dáme svačinku, počkáme na vyhlášení výsledků a pak alou na vlak domů.

Návrat 28. 9. 2017 v cca 18:32 hod. (změnu nahlásíme telefonicky)

• oddílové tričko a šátek, kšiltovka, modré kalhoty jako oblečení na cestu a nástup,
  • oblečení do závodu dle počasí (pruhované tričko, rychleschnoucí kalhoty) a boty do vody (kecky), ručník na osušení,
  • ostatní oblečení podle počasí,
  • spacák, karimatka, oblečení na spaní (spát budeme v klubovně s matračkami),
  • hygienické potřeby,
  • jídlo a pití (na večeři, snídani a svačinu. V cíli bychom měli dostat buřta a limču),
    Ve čtvrtek můžeme v klubovně něco ohřát nebo uvařit. Vezměte čaj na snídani. Do cíle doporučuji kelímek třeba z Navigamu na pití ať nevyhazujeme zbytečně hromadu plastových kelímků.
  • 650,- korun na dopravu, startovné, MHD, ubytování, vč. rezervy (zbytek vrátíme),
  • skautskou průkazku (zejména pro věk 11-15 let kvůli prokázání věku např. ve vlaku)

Na akci je přihlášena posádka v tomto složení:
Mečouni: Nejdeto, Zip, Tlapka, Šimon, K: Nemo

Zvadlo ke stažení