Plavení jara

Letos se již po 26. vypraví skupina recesistů nejen ze Společnosti pro přepravu ročních období z Ústí nad Labem do Děčína, aby dopravili jaro i do našeho města. Touto akcí zahájíme oddílovou vodáckou sezónu.

POZOR ZMĚNA
Sraz 30. 3. 2019 v 8:10 na děčínském hlavním nádraží

Sejdeme se na vlakovém nádraží, odkud se rychlíkem přesuneme do Ústí nad Labem. Na hlavním vlakovém nádraží přestoupíme na autobus, který nás doveze „pod hrad“. Předsunutá skupina ráno vyzvedne lodě a vyrazí na místo autem.

Protože budeme spouštět na vodu novou loď, musíme ji nejprve pokřtít. Proto vyrazíme o něco dříve, abychom měli čas na malý ceremoniál, oslavné řeči aj slavnostní přípitek.

O půl jedenácté vyrazí kolona plavidel na cestu. Proplujeme střekovským zdymadlem a skrz centrum Ústí. Plout budeme do Velkého Března, kde zastavíme, abychom posvačili a trošku si odpočinuli. Po obědě vyrazíme dál do Děčína pod zámek, kam bychom měli doplout kolem 16 hodiny.  Po příjezdu všech plavidel vypustíme letošní jaro. Uděláme pár společných fotek. Na konec vyčistíme lodě, naložíme na vozejk a můžeme se rozprchnout domů.

Návrat v cca 16 – 17 hodin na nábřeží pod zámkem

Orientační časový harmonogram:

8:10 sraz na nádraží
8:30 odjezd vlaku
9:30 příchod k řece, křtění lodi
10:30 přesun ke zdymadlu
11:00 vplutí lodí do plavební komory
13:00 zastávka ve Velké Březně
16:00 předpokládaný příjezd do Děčína

• oddílové tričko a šátek (ať je vidět, že jsme skauti),
  • oblečení dle počasí a boty do vody (kecky), ručník na osušení,
  • svačinu a pití,
  • 70,- korun na vlak a startovné,

! Nebrat nic cenného, čemu by mohla vadit voda a co bychom mohli cestou utopit !

Nezapomeňte na standardní vybavení pro akci na vodě.

Zvadlo ke stažení NENÍ AKTUALIZOVANÉ. Před stažením zkontrolujte časy zde na webu.

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT!

Přihlášeni:
pramice P550 Marabu: Tik, Kšandy, Tlapka, Vašík, Bára, Janča, Nemo (obsazeno)
pramice P550: Zip, Nejdeto, Šimon, Čudlík, Hobit, Fanča, Matyáš (obsazeno)
Kanoe zelený drak: Eva a František, Zuzka (obsazeno)
N: Báry maminka, Karel