Svojsíkův závod, Děčín-Březiny

„Po stopách Mladého hlasatele“ – určitě znáte legendární časopis pro mládež ze třicátých let, který připravoval také mistr dětských dobrodružství, Jaroslav Foglar. To tady se zrodila myšlenka vzniku dětských klubů, které zaplavily Československo a ve kterých kluci a holky zažívali svoje krásná dobrodružství. A někde tady začal Foglar myslet i na to, jak by měla vypadat taková správná parta. A ejhle, Rychlé šípy byly na světě! Pojďme se na chvilku vrátit někam k počátkům a zahrát si na kluby Mladého hlasatele, kluby těch správných holek a kluků.

Sraz v pátek 3. 5. 2019 v 18:00 hod. na konečné autobusu č. 204 v Děčíně – Březinách

V pátek navečer proběhne zahájení závodu (losování čísel hlídek), večer je možné opéct buřtíka a zazpívat si s kytarou u ohně. V sobotu ráno vyběhnou hlídky na trasu závodu. Hlídka se bude během závodu pohybovat samostatně mezi stanovenými kontrolními body. Po návratu se bude plnit druhý modul závodu „táboření“, kdy hlídky budou prokazovat dovednosti v táboření a vaření.
V noci proběhne sčítání výsledků a v neděli v dopoledních hodinách proběhne vyhlášení výsledků.
Spaní bude ve vlastních stanech. Strava je zajištěna od sobotního rána do neděle dopoledne. Sobotní večeři si bude každá hlídka vařit samostatně na ohni (vařič není zakázán)

Konec v neděli 5. 5. 2019 v cca 11 hod. opět na konečné v Březinách

Vybavení posádky:

• Lékárnička
  • Mapa, buzola (je možné používat navigaci)
  • Telefon s fotoaparátem
  • Šifrovací pomůcky
  • Sekerka
  • Pomůcky na vaření – kotlík, nůž
  • Stan

• Kroj s národním šátkem, modré kalhoty (ne tepláky, maskáče), pokrývka hlavy kšiltovka na nástup.
  • Oblečení do závodu podle počasí (vezměte společná trička, třeba pruhovaná námořnická)
  • Spacák, karimatka, oblečení na spaní (spát se bude ve stanu)
  • hygienické potřeby (ať nejste za prasátka)
  • Ešus, příbor, hrnek, lahev na vodu na trasu
  • plavky, ručník
  • KPZ, uzlovačka
  • Reflexní prvky na oblečení
  • Páteční večeře z vlastních zásob (možnost opékání buřtů)
  • 350,- korun startovné

Nezapomeňte na standardní vybavení pro vícedenní výpravu.

Zvadlo ke stažení

PRO ZÁVOD JE PŘIHLÁŠENA POSÁDKA REJNOCI v následujícím složení: Čudlík, Nejdeto, Ondra, Zip (náhradník Tlapka).

Další informace na webu závodů okresdecin.skauting.cz/2019-sz/propozice-sz-2019.