Film „Hledání lilie“

„Když se v listopadu 1989 zhroutil komunistický režim, zažívali čeští skauti stejnou euforii jako všichni (nebo skoro všichni) ostatní – po desítkách let skončil politický dohled, zákazy, špehování a persekuce, konečně bylo možné budovat hnutí v úplné svobodě. Ukázalo se, že obnova nebude snadná: že je třeba vyrovnat se s minulostí, v níž každý obstál jinak, se světem, který se snad až příliš rychle měnil, s novými trendy v pedagogice a v technologiích, s otázkami víry v jedné z nejsekularizovanějších společností… Jakou cestou a jakými peripetiemi prošel český skauting v polistopadové době? Odpovědi hledá dokumentární film Adama Drdy a Viktora Portela, v mnohém navazující na jejich předchozí snímek Skauti bez lilie.“

Začátek 2. 12. 2019 od 19 hodin v kině Sněžník

Přijďte do kina podívat se na to, jak se před 30 lety obnovoval skauting. Premiéra filmu Hledání lilie v Děčíně!

Konec ve 20:30

•  50,- Kč na vstupné (vstupenky je možné zakoupit na místě, nebo předem rezervovat na www.kinosneznik.cz)
  • skautský kroj, krojové triko, nebo alespoň šátek vítáno

Děkujeme KINO SNĚŽNÍK a jeho řediteli Mgr. Martinu Poštovi.