BS Vídeň

Rok se s rokem sešel a máme tu zase celosvětové předávání Betlémského světla a zase zpátky ve Vídni. Dítě světla Victoria Kampenhuber (11) z městečka Enns již rozžehnula plamínek v Betlémě a ve společnosti rakouské televize a rozhlasu ORF jej dopravila do Rakouska. My se vypravíme na 31. předávání Betlémského světla do Vídně.

Odjezd v pátek  13. 12. 2019 po 17 hodině (Nemo vyzvedne Zipa, Tika a nakonec Šéfku)

V pátek pojedeme do Brna, abychom se tam dostali nějak rozumně. Přespíme ve skautské klubovně na Mendlově náměstí.

V sobotu ráno vstaneme vyrazíme na  7 hodinu na Mendlovo náměstí odkud vyráží náš autobus do Vídně. Cestou si můžeme schrupnout. Až přijedeme do Vídně, tak budeme mít nějaký čas na prohlídku města. Kdyby měl někdo nějaký nápad na návštěvu nějakého místa, tak sem s ním (Tik navrhuje Sachrův dort v hotelu Sacher). Nejpozději do 14 hodin musíme být v kostele St. Leopold Donaufeld, kde bude letošní ceremoniál. Ten trvá cca 1 hodinu. Po jeho skončení se odebereme na autobus, který nás zase odveze do Brna. Předpokládaný příjezd je v cca 19 hodin. V klubovně bychom si odložili a zašli na do nedaleké krčmy na nějakou baštu.

Ráno se po snídani pobalíme a vyrazíme na mši svatou do brněnské katedrály na Petrově. Po skončení mše svaté se rozloučíme s našimi brněnskými přáteli a vyrazíme na cestu domů.

Návrat v neděli 15. 12. 2019 odpoledne (až dorazíme, tak tu budeme, předpoklad je 16-20 hodin)

• věci na přespání v klubovně (karimatka, spacák, nějaká hygiena atd.)
  • jídlo a pití na celý víkend (něco si můžeme koupit ve Vídni a v sobotu večer zkusíme zajít na nějakou dobrotu)
  • prašule (300,- autobus Brno-Vídeň, 20,- pojištění do zahraničí, no a pak si rozpočítáme náklady na cestu), dál se bude hodit nějaká koruna na večeři v Brně,
  • nějaký EURo na útratu ve Vídni (např. Bratwurst stojí cca 4 EUR, Weihnachtspunsch asi 2,50 EUR, Sachrův dort 7,50 EUR), nášivku BS 2019 (tuším 3 EUR)

Nezapomeňte na standardní vybavení pro vícedenní výpravu.

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT! K dispozici jsou pouze 4 místa.

Přihlášeni: Tik, Nemo, Anička, Zip