Betlémské světlo Děčín a okolí

Vánoční zvyk rozdávání Betlémského světla se zrodil v sousedním Rakousku v roce 1986. Pracovníci nadace Světlo ve tmě chtěli poděkovat lidem, kteří jí pomáhali. Přivezli z Betléma z jeskyně narození Ježíše plamínek věčného světla a slavnostně jej rozdávali v Linci. Akce měla velký úspěch a světýlko se spontánně šířilo. O rok později byli k rozdávání přizvání rakouští skauti. Rozdávání se přesunulo do Vídně. Odsud se pak světýlko začalo šířit dál. Nejprve po Evropě a později i do celého světa. Více o plamínku radosti na webu www.betlemskesvetlo.cz.

Rozvoz vlakem 19. 12.

Betlémské světlo dovezou děčínští skauti rychlíkem z Prahy. Dále jej budou rozvážet vlakem po regionu.

Sobota 19. 12.

Navečer roznášíme světýlko skautským babičkám a dědečkům

Neděle 20. 12.

9:00 kostel sv. Františka z Assisi, Husovo náměstí
Skauti přinesou Betlémské světlo na bohoslužbu do kostela sv Františka z Assisi. Po jejím skončení bude světýlko k dispozici na faře.
10:00 Husův sbor, Teplická ul.
Skauti přinesou Betlémské světlo na bohoslužbu do Husova sboru.
11:00 sbor Českobratrské církve evangelické, Bezručova ul.
Skauti přinesou Betlémské světlo na závěr bohoslužby farního sboru v Bezručovce. Vyzvednout možno po ukončení bohoslužby.
14:00 – 18:00 Vinotéka Děčín, Křížova ulice
14:00 – 18:00 Vánoční trhy v České Kamenici
Plamínek z Betléma si můžete vyzvednout odpoledních vánočních trhů na náměstí v České Kamenici.

Pondělí 21. 12.

Úterý 22. 12.

16:30 – 18:30 posádková schůzka vlčat, klubovna Písecká, Děčín IX
Během posádkové schůzky vodních skautů si můžete přijít pro plamínek Betlémského světla. Kvůli vládním nařízením vlčata na schůzce nebudou, ale pro plamínek se stavte 😉

Středa 23. 12.

Čtvrtek 24. 12.

9:00 – 12:00 Vánoční trhy, Křížova ulice
Zastavte se v Křížovce pro Světýlko z Betléma v jednom ze stánků budou skauti rozdávat světlo.

Pátek 25. 12.

DOJEDNÁVÁME kostel Povýšení sv. Kříže, Křížova ulice

Až půjdete pro světýlko, přineste vlastní lucerničku se svíčkou. Stejně tak poslouží i olejová lampička, či petrolejka. Skauti vám pak do ní předají světýlko. Nebojte se požádat o světýlko i pokud jdete prostě jen kolem a nemáte nic s sebou. Hlídky mají pár svíček a kalíšků navíc, které poslouží podobně jako lucernička.

Betlémské světlo je ZDARMA. Rozvážení světýlka je součástí skautské služby a poslání. Rozhodně nepřijímáme žádné peníze, nestavte prosím skautské hlídky do nepříjemné situace při odmítání finančního obnosu. Chceme vám udělat radost… Pokud potřebujete skauty opravdu nějak potěšit, věnuje jim nějakou dobrotu (cukroví, kousek vánočky, čokoládu), budou z ní mít určitě radost.

Prosíme všechny zájemce o Betlémské světlo, aby dorazili v roušce a dodržovali stanovené rozestupy.

Letošní předávání světýlka je pro nás složitější jak v předchozích letech. Přesto vás nechceme o tento novodobý zvyk připravit a chceme hezké Vánoce i pro vás. Dodržujte prosím pokyny skautů při předávání světýlka. Děkujeme.

Partneři akce:

Junák - středisko Úsvit Děčín