Skautský orientační běh

V sobotu dopoledne jsme se vypravili na SOBa. Teda ne jako, že bychom si vzali lovecké pušky a vyrazili do severských zemí. SOB je totiž skautský orientační běh.

Sobota 23. 6. 2018

SOB se stal téměř již tradiční akcí našich oddílů. Pozveme kamarády, rodiče a jejich přátelé. Vyzveme je k pohybové aktivitě v okolí Děčína. Tentokrát byl sraz v Kámenu kousek za obcí v lesíku, kde byl start a cíl závodu. Účastníci se tam tentokrát sešli spíše v rodinném počtu. Přisuzujeme to nepříznivé předpovědi počasí, která hlásila přeháňky. Nevadí. Nejsme přeci z cukru a něco vydržíme.

Po deváté hodině nás Jerry přivítal a vysvětlil trať závodu. Každá dvojice dostala mapku a arch s místy pro odpovědi na otázky, které byly rozmístěny na stanovištích. Od půl desáté vyráželi závodníci na trať. V místě startu pak byl nějakou dobu klid. Účastníci se zatím prali s nástrahami terénu a náročností doplňkových otázek. Po dvanácté hodině se pomalu začaly vracet první dvojice. Společně jsme potom čekali než se všichni vrátí z trati.

Začalo lehce poprchávat. Všichni jsme se vtěsnali pod přístřešek. Výsledky (viz níže) jsme vyhlásili kolem třetí hodiny. Vítězové dostali dobroty a knížky o přírodě. Tak zase na přes rok.

Výsledky závodu:

Kategorie 6 do 10 let věku s dospělým:

1. Slůňata – Zojka s maminkou (144 min.)
  2. Pašíkova rodina – Mája, Ráďa a Toník (168 min. méně trestních bodů)
  3. Rohlíci – Zip s maminkou, Lucka s maminkou, Čudlík (168 min.)
  4. Rakeťáci – Šuperka a Vojta (210 min.)
  5. Draci – Michal s maminkou (224 min.)
  6. Tři čuníci – Nejdeto a Karolína (235 min)
  7.  Žraloci – (248 min.)

Kategorie 11 do 14 let věku s dospělým:

1. Demago – Karolína s tatínkem (184 min.)
  2. Ryky tým – Hynek a Víťa (187 min.)
  3. Dasty tým – Lenka a Danda (222 min.)

Kategorie od 15 let výše:

1. Mononukleóza – Matěj a Bára (174 min.)
  2.  Samorost – Petr (182 min.)
  3. Kardiaci – Mari a Apolenka (232 min.)

Fotogalerie 2018_06_23 skautský orientační běh, Kámen od Tika

Účastníci:
Čudlík, Nejdeto, Zip, Tik
a další hromada účastníků a servismanů