Mikulášská schůzka

Rok se s rokem sešel a nadešel čas, aby Mikuláš zkontroloval jak kdo zlobil. Hříšníky si čert odnese do pekla… Kdo to má jen nahnuté, může požádat o odpuštění anděla… Skončil tedy někdo v pekle?

středa 5. 12. 2018

Sešli jsme se v naší klubovně, kde už bylo příjemné teplíčko. Vojta zatopil předem. Když jsme se všichni sešli vyhlásil Vojta první hru venku. Mikulášská honička. Ha, to bude ta správná legrace pro dnešní den. Během honičky zaznívaly různé příkazy, při kterých jsme museli provádět stanovené úkony. Při ČERT musel pronásledující zavrčet na pronásledovaného a tvářit se jako čert. MIKULÁŠ znamenal významné pohledy, důležitého chlapíka. A ANDĚL představoval objetí.

Když jsme se dostatečně zahřáli, vrátili jsme se do klubovny. Tady jsme usedli ke stolu. Vojta rozdal papíry, připravili jsme barvičky. Budeme malovat přáníčka a obrázky pro opuštěné důchodce v domovech pro seniory v rámci projektu Ježíškova vnoučata. A děti i velcí malovali a malovali.

Následovala další hra venku.

Schůzka se nám pomalu chýlila ke svému závěru, když se ozvalo bušení na okenici a řinčení zvonu. Za okamžik vtrhl do klubovny čert. Tu se objevil Mikuláš s andělem. Začali prověřovat hříšníky i hodňouše. Čert chtěl každého hned vzít s sebou, což usměrňoval anděl a výměnou za básničku nebo písničku unikli propadnutí peklu. Anděl byl z venku trošku promrzlý, tak se zdržoval poblíž kamen. Všechny děti zvládli nějakou písničku, Kačenka se bála, jen Fialka málem skončil v pekle, protože si nemohl na žádnou písničku vzpomenout. Potom trojice vyrazila na další cestu. Pro děti už pomalu začali chodit rodiče… V pekle nikdo neskončil…

PS: Jsem na vás na všechny hrdý, protože jste namalovali opravdu krásné obrázky. A hromadu. Osamělí dědečkové a babičky budou určitě potěšeni. Ježíškovým vnoučatům odesláno 7. 12. 2018. T.

Fotogalerie XXXXXX od Nema

Účastníci: xxx xxx xxx xxx
čert, Mikuláš, anděl