Betlémské světlo Linec

Letošní slavnost předávání Betlémského světla dovršila třicetiletou éru tohoto zvyku. Ano je tomu tak. Betlémské světlo, jak jej známe dnes, se letos v Rakousku rozdává skautským delegacím už po 30. Z tohoto důvodu se slavnost vrátila do Lince.

sobota 15. 12. 2018

Zápis do kroniky připravujeme, zatím se můžete podívat na fotografie a videa z akce.

sesmolil —

Dítě Betlémského světla 2018

Niklas Lehner

K jubilejnímu třicátému výročí Betlémského světla byl vybraný jako „Dítě světla“ jedenáctiletý skaut Niklas Lehner z Vorchdorfu v okrese Gmunden, který leží v Horním Rakousku. Niklas se dlouhodobě angažuje v rozvozu Betlémského světla. Navštěvuje první třídu střední školy ve Welsu. Je bubeníkem v místní sboru, ministruje, hraje fotbal za místní klub ASKÖ Vorchdorf a samozřejmě skautuje.

Spolu s rodiči vyrazil do Betléma, kde 28. listopadu 2018 zapálí Betlémské světlo v jeskyni narození Krista. Tím začne jeho cesta do Evropy.

Fotogalerie (nedostupné) od Monči
Fotogalerie  Friedenslicht 2018 – oficiální fotografie
Fotogalerie Betlémské světlo – 30. vyslání do světa, Linz od Petra Polanského a Kryštofa Waňka

Reportáž České televize – zprávy v 16 (zahájení v 5:44)