Vánoční dílny

V předvánočním čase se pravidelně setkáváme u vánočních dílen, kde si každý může vyrobit vánoční dekorace nebo vyzkoušet výrobu tradičních dobrot.

sobota 1. 12. 2018

Ráno jsme se sešli v klubovně ve Dvořákovce. V každé místnosti bylo připraveno několik stolů a každém z nich byl připraven materiál a pomůcky na výrobu více nebo méně tradičních ozdob či jiných vánočních dekorací. Každý si tak podle chuti mohl vyzkoušet nejrůznější techniky.

V roverce se tradičně vyráběli adventní věnce. Všude krásně vonělo jehličí. Slaměné podklady se obalovaly větvičkami. Výsledek byl osazován nejrůznějšími dekory od sušeného ovoce po třpytivé ozdoby. V kuchyňce se vyráběla vánoční přáníčka otiskováním bramborových razítek a embosování. Ve vedlejší místnosti se vyráběli andělíčci z květináčků. U dalšího stolu skřítci s čepičkami nebo rybky z tvarovací hmoty. U posledního stolku pak ozdoby z filcu. V poslední místnosti se tradičně zdobily perníčky. Letošním perníčkovým hitem byly skautské lilie.

Kolem poledne jsme poklidili v klubovně a vyrazili domů.

Fotogalerie 2018_12_01 vánoční dílny od Tika

Účastníci: Tlapka, Vašík
kamarádi ze Stopy a jejich kamarádi třeba ze školy…