Brigádička na dřevo

V týdnu nám v kůlně došlo naštípané dřevo a tak bylo potřeba urychleně situaci řešit. Naštěstí máme něco připraveného v kůlně, jen to musíme nařezat a poštípat. Tak hurá do toho.

neděle 6. 10. 2019

Když jsem před 3/4 na deset přijel ke klubovně, už tam usilovně kvílela pila. Nemo rozřezával vrbu. Medvěd mezitím vyhazoval špalky z kůlny, abychom měli kam rovnat dřevo. Po té co Nemo dokončil porcování vrby (protože mu už hlouběji do útrob stromu nedosáhla lišta), dali se s Tikem do rozřezávání špalků, které Méďa expedoval ven. Během porcování dorazily posily a tak se začalo brzy i štípat dřevo.

Krátce po poledni jsme si odpočinuli a zbaštili svačinu.

Odpoledne se dál štípalo dřevo a uklízelo do kůlny. Najednou se stalo, že už nebylo žádné dřevo určené k naládování do kůlny a jsme začali uklízet špalky a nářadí. Po čtvrté hodině se odebíráme domů. Kůlnička je plná dřeva na zimu…

Kamarádi, až půjdete v zimě do klubovny a bude tam hezky teplíčko, tak si vzpomeňte na hrstku statečných, kteří pro vás obětovali volnou neděli a u klubovny připravovali dřevo.

Účastníci: Nemo, Medvěd, Tik, Bára s Pavlem, Petr R.

FOTOGALERIE od Tika