Grilovačka na Maxičkách

Sváteční den jsme využili k cestě na naše tábořiště, abychom tam uspořádali grilovačku. Sešli jsme se v pátek ráno u klubovny, naložili tam dodávku a vyrazili nahoru.

pátek 5. 7. 2019

Po příjezdu na tábořiště jsme zjistili, že se tu pořád válejí nějaký klády. Za chvíli přitančil (a to doslova) traktor s třema klacíkama. Z každým bychom v klubovně topili asi celý rok. Rozdělili jsme si úkoly. Tik poseká nejdřív kolem jídelny, abychom ji mohli obývat. Ostatní zatím shrabávali posečenou trávu. Když bylo u jídelny a kuchyně hotovo, přesunul se Tik do tábořiště. Nejprve posekal terasy pod zdí.

Mezitím Medvěd obrousil stoly v jídelně. Chystáme se je natřít, aby se daly lépe udržovat. Před obědem se s námi rozloučil pan Bukor s Kačkou.

Po obědě se pokračovalo v sekání trávy v celém tábořišti. Dál u ohniště a drobných místech. Nemo s Medvědem se  zatím započali terénní úpravy na terasách. Lesáci zatím pokračovali v dovážení stromů. Když se dosekalo a dohrabala tráva, vyrazil Tik s Ájou natírat obroušené stoly v jídelně. Po nátěru vypadají moc hezky, jen… trošku lepí. No necháme zaschnout. To už kluci měli hotovou jednu terasu. Přesunuli jsme sem všechny naše síly. Do večera jsme zvládli dokončit další terasu a připravit základnu pro terasu u potoka.

Co je to tedy za grilovačku, když se tady pořád jen maká? Ale kdeže, to jsme jen zabíjeli čas, aby nám do večera vyhládlo. Nechcete přeci grilovat v devět ráno. Večer jsme rozdělali ohníček a došlo na opékání buřtů a grilování pořádné flákoty. Pak jsme do večera békali a hráli na kytaru.

sobota 6. 7. 2019

Ráno nás probudilo chrochtání traktoru, který se už vracel z lesa. Příjemně jsme posnídali, přebalili se do montérek a hurá na galeje. Na tábořišti jsme pracovali na další terase a vyrovnání terénu. Na druhou stranu u potoka jsme naváželi přebytečnou hlínu. Srovnání třetí terasy a částečné budování nové u potoka zabralo téměř celý den. Když už jsme padali na úsměvy a nohy se nám pletly, vyhlásil Nemo konec galejí.

Poklidili jsme fidlátka, opatřili jídelnu cedulemi natřeno a alou domů.

Účastníci: Nemo, Medvěd, Tik a Ája, pan Bukor s Kačkou

Fotogalerie od Nema a Tika

neděle 14. 7. 2019

V neděli vyrazil Nemo, Medvěd s posilou Kšandym znovu na Maxičky, aby dokončili poslední rozdělanou terasu. Dílo se povedlo. Stany máme kam dát…