A zase ty podsady…

Je po táboře. Teď chvíli stany potřebovat nebudeme. Tak co se zase plaší s podsadama?  Do tábora jsme sice vyrobili potřebné množství stanů, které stačilo pro pokrytí kapacity ubytování letošního tábora. Ale pořád chybí dokompletovat dva stany. Většina částí je připravena, je tedy potřeba je jen smontovat.

14. – 15. 9. 2019

Máme tady další pracovní víkend. Sešli se Tik s tátou u garáže a dali se do výroby posledních součástek. Tu chybí prkýnko, tu něco ohnout, tadyhle něco předělat. A tak se řezalo, hoblovalo, falcovalo, vrtalo, vyměřovalo, šroubovalo a zase sundávalo, brousilo a svářelo. Až nám večer vypadla poslední podsada. Bude na ní tedy ještě nějaká práce (natírání a výroba střechy), ale pomalu se blížíme do finále.

Jo a rozebrali jsme šablonu na výrobu stanů, takže končíme. Víc stanů se nám na tábořiště už prostě nevejde.

sesmolil Tik

Účastníci: Tik s tátou Honzou


FOTOGALERIE od Tika


neděle 8. 9. 2019

Tak jsme do toho v neděli dali. Původně jsme chtěli i v sobotu, to ale pršelo.

Dopoledne se sešli u garáže první pracanti – Víčko, Tuleň, Tlapka s Tikem a Honzou. Vytáhli z garáže stěny stanů a montovali je k sobě. Dalším úkolem bylo zhotovit podlahu. S tím se kluci prali do 14 hodiny, kdy je přišly vystřídat Žifa s Vánkou.

Vánka chtěla vyzkoušet každou část pracovního procesu. Žifa se spousty věcí bála. Společnými silami do večera udělali stan i s postelemi. Ty po jejich odchodu dodělávali dospělí.

Asi si říkáte, že by bylo snazší a rychlejší, aby tohle všechno udělali dospěláci. Bude to rychlejší, snazší a nevím co ještě. No ano bylo, ale kde by si děti vyzkoušeli práci s vrtačkou, šroubovákem, bruskou atd. Třeba si teď budou stanů o trochu víc vážit…

sesmolil Tik

Účastníci: Tlapka, Tuleň, Víčko, Vánka, Žifa, Tik, Honza, Roman


FOTOGALERIE od Tika