Milešovka – meteorologická observatoř

Skauti vyrazili na svou výpravu. Aby to vlčatům a žabkám nebylo líto, tak na doporučení vyrazíme na meteorologickou observatoř na Milešovce.

Sraz 17. 11. 2019 v 7:30 hod. na vlakovém nádraží Děčín hl. n.

Vlakem vyrazíme do obce Žim, odkud půjdeme na Milešovku. Nahoře nás bude čekat prezentace historie a současného provozu observatoře, seznámení s klasickými i novými metodami meteorologických měření. Navštívíme vyhlídkovou věž s možností dalekého rozhledu (v případě pěkného počasí). Až se dostatečně nabažíme pohledů do kraje sejdeme dolů do obce Chotiměř a vlakem zase alou domů.

Návrat téhož dne v cca 18:30 hod. (změnu nahlásíme SMSkou) na vlakovém nádraží Děčín hl. n.

• oddílové tričko a šátek, kšiltovka
  • další oblečení podle počasí,
  • svačinu a pití na celý den
  • zvídavé otázky z oblasti meteorologie
  • 250,- korun na vlak, vstupné na rozhlednu (možno i menší kapesné na upomínkový předmět nebo občerstvení cestou, ale nic neslibuju)

Nezapomeňte na standardní vybavení pro jednodenní výpravu.

Zvadlo ke stažení