Stručná historie našeho oddílu.

2018

Začátkem roku chodíme plavat do bazénu. Po letech byla zase pěkná zima, tak jsme realizovali kluziště u naší klubovny. Vodáckou sezónu jsme zahájili plavením jara. V dubnu jsme sjížděli drsnou ale krásnou Ploučnici. Do léta jsme se zúčastnili několika závodů vodních skautů a největšího setkání vodních skautů Navigamu na Lipně. Družina Kober pokračuje v opravách klubovny. Během putovního tábora jsme sjížděli řeku Lužnici. Po prázdninách se připravujeme na největší závody vodních skautů, kde naše posádka vlčat skončila na 17. místě. Zároveň se nám rozbíhají schůzky posádky skautů. Ukládáme lodě k zimnímu spánku. Od října rozšířily naše řady malá děvčata – vodní žabičky.

2017

První jarní víkend opět přivážíme jaro do Děčína. V průběhu dalších měsíců se posádka Mečounů účastní několika závodů vodních skautů. Letní tábor proběhl na Maxičkách u Králova mlýna. Provázelo nás putování odvážného hobita Bilba a jeho trpasličích kamarádů. Koncem prázdnin opravujeme izolaci střechy na naší klubovně. V závodě Napříč Prahou – přes tři jezy se umisťujeme na 11. místě. Podařilo se nám vypátrat pamětníka oddílu děčínských vodních skautů z roku 1945 a získat několik desítek fotografií. V prosinci opět přivážíme Betlémské světlo a rozdáváme jej v regionu.

2016

Během zimních měsíců jsme chodili plavat do bazénu. Na jaře jsme si pořídili od skautů z Brandýsa vozík na lodě, který jsme během prázdnin upravili pro naše potřeby. Před prázdninami jsme obkopali klubovnu a odizolovali ji od zemní vlhkosti. Putovní tábor byl na řece Berounce od Plzně do Dobřichovic. V záři jsme poprvé startovali na závodě Napříč Prahou – přes tři jezy. Během podzimu jsme dokončili izolaci klubovny. Během podzimních prázdnin jsme poznávali Louny. V prosinci jsme byli pro Betlémské světlo (po desáté).

2015

Od jarních měsíců jsme vyráběli podsadové stany pro náš skautský tábor. V červnu jsme se zúčastnili našeho prvního Navigamu na Seči. Tábor byl na Maxičkách u Králova mlýna. Motivem táborové hry byly japonské legendy. Podzimní prázdniny jsme strávili v Liberci. V prosinci jsme po deváté dovezli do Děčína Betlémské světlo.

2014

Letošní rok se nese v duchu oslav 90 let děčínského skautingu. První akcí byla výstava v pokladně děčínského zámku. Na zámku jsme uspořádali skautský ples. Dostali jsme starší kajak do naší flotily. Posádka Mečounů se ve značném oslabení účastní prvních závodů vlčat a světlušek ve Velkém Březně. Během putovního tábora jsme splouvali řeku Otavu ze Sušice k hradu Zvíkov. Posledních pár dní jsme strávili u Orlíku. V září letošního roku jsme si dovezli vytouženou skautskou pramičku P550, kterou jsme pojmenovali po našem patronovi Jaroslavu Beránkovi – Marabu. Vše proběhlo v rámci ukázkového tábora na soutoku Labe a Ploučnice. Podzimní prázdniny jsme strávili v Kadani. Vánoční nadílku oslavili v Křešicích.

2013

V lednu jsme nechali srovnat hřiště u klubovny. V únoru stát převedl klubovnu do našeho vlastnictví. Od 21. 2. 2013 tedy patří skautům a věříme, že už na pořád. První jarní víkend dorážíme jaro do Děčína. Zima se sice pořád držela zuby nehty, ale ani teploty pod nulou nám v tom nezabránily. Na jaře chodíme na výlety a bohužel odchází do věčných lovišť Karel KAY Lešanovský. Letní tábor se uskutečnil na tábořišti u Hadí skály u Stvolínek nedaleko České Lípy. Na podzim jezdíme na výpravy. V prosinci přivážíme Děčíňákům Betlémské světlo. Smutnou zprávou na konci roku byl odchod dalšího oldskauta Jardy Černého.

2012

V roce 2012 zahájil náš oddíl svou činnost. Uspořádali jsme několik výprav, spluli jsme kousek řeky Sázavy. První tábor jsme strávili na Maxičkách u Králova mlýna a táborovou hrou byl Závod o čajový clipper. Zalepili jsme díry ve střeše klubovny. Vánoce jsme oslavili v klubovně a po šesté jsme přivezli Betlémské světlo.

2011

Na podzim roku 2011 družina Kober z bývalého 3. chlapeckého oddílu a družina Draků ze 4. koedukovaného oddílu dostaly nápad navázat na historii vodních skautů v Děčíně. Jejich rozhodnutí schválila středisková rada 7. prosince.