Zdravotnický kurz

V průběhu jara jsme v našem oddíle vyškolili dva nové zdravotníky a obnovili doškolením certifikát zdravotníků dvěma vedoucím. Zdravotnický kurz se konal ve Varnsdorfu a připravil jej skautský okres Děčín.

víkend 7. – 9. 4.

Během prvního víkendu se adepti učili zdravovědu hrou, probírali vodní záchranu a probrali nezbytnou část teorie. Také se seznámili s vybavením požárního zásahového vozidla MAN a Tatra místních hasičů.

víkend 21. – 23. 4.

Druhý víkend se probíraly nezbytné povinnosti zdravotníků, epidemiologie a péče o nemocné. V neděli všichni vyrazili do Šluknova, kde probíhala soutěž Šluknovský správňák ve zdravotnických znalostech a praktických dovednostech.

Náš oddíl má tedy dva nové zdravotníky Kvida a Vildu a doškolené Medvěda a Tika.

Fotogalerie z prvního víkendu od kurzypomoci.cz

Fotogalerie 2017_04_23 doškolovací zdravoťák VDF – Šluknovský správňák od Tika

Účastníci: Kvido, Vilda, Tik a Medvěd
a další skauti z okresu Děčín