Výroba podsad

Letos pojedeme zase na stálý tábor na Maxičkách. Jak to ale udělat, když je nás v oddíle 30 a stanů máme pro 20 lidí. Na podzim jsme tedy rozhodli o výrobě dalších 5 podsadových stanů.

neděle 8. 9. 2019

Je po táboře. Teď chvíli stany potebovat nebudeme. Ale chybka. Do tábora jsme vyrobili potřebné množství stanů, které by nám stačilo pro pokrytí kapacity ubytování tábora. Ale pořád chybí dokompletovat dva stany. Většina částí je připravena, je tedy potřeba je jen smontovat. Tak jsme do toho v neděli dali. Původně jsme chtěli i v sobotu, to ale pršelo.

Dopoledne se sešli u garáže první pracanti – Víčko, Tuleň, Tlapka s Tikem a Honzou. Vytáhli z garáže stěny stanů a montovali je k sobě. Dalším úkolem bylo zhotovit podlahu. S tím se kluci prali do 14 hodiny, kdy je přišly vystřídat Žifa s Vánkou. Vánka chtěla vyzkoušet každou část pracovního procesu. Žifa se spousty věcí bála. Společnými silami do večera udělali stan i s postelemi. Ty po jejich odchodu dodělávali dospělí.

Účastníci: Tlapka, Tuleň, Víčko, Vánka, Žifa, Tik, Honza, Roman


sobota 13. 7. – neděle 14. 7. 2019

Během víkendu Tik s Ájou, tátou Honzou a Romanem makali na stanech. Dali dohromady dva stany k plnému užívání.

Účastníci: Tik a Ájou, Honza, Roman


neděle 7. 7. 2019

Na neděli je naplánováno další natírání prken na stany.

Dopoledne dorazili kluci z Drakomaty a Nemo. Všichni odvedli za nedělní dopoledne hromadu práce. Natírání bude pomalu u konce. Kolem 13 hodiny se kluci odebrali domů. Tik uklidil natřené díly do garáží. Odpoledne přišla Ája a natřela trámy na podlahy. Tik vyvrtal první sadu pantů pro montáž. Díky všem!

Účastníci: Fialka, Jojo, Vojta, Nemo, Tik s Ájou


pondělí 1. 7. – čtvrtek 4. 7. 2019

Po odpoledních chodil Tik s Ájou natírat prkna a trámky na stany.

Účastníci: Tik a Ájou


neděle 30. 6. 2019

Další nedělní odpoledne bylo ve znamení natírání. Tentokrát Tik natíral čelní stěny stanů a prkna do postelí.

Účastníci: Tik


— 2019

připravujeme

Účastníci: Tik


sobota – neděle 18. – 19. 5. 2019

V sobotu odpoledne vyrazil Tik do garáže pokračoval v natírání dřevosanem.

Účastníci: Tik, Honza


pondělí 12. 5. 2019

Během své pondělní schůzky Rejnoci natírali prkna na stany dřevosanem.

Účastníci: Rejnoci


sobota 10. 5. 2019

Tik s tátou Honzou dneska vyřezávali falc na zbývajících prknech, která půjdou na podlahy a část na stěny nových stanů. Za neustálého padání vody se dílo přeci jen podařilo. Teď je potřeba natírat.

Účastníci: Tik, Honza


středa 1. 5. 2019

Tik dneska srazil hrany na všech latích a hranolech a zaskládal je pod lodě. Odpoledne natřel část prken dřevosanem tak, aby se odkryla další část určená pro hoblování.

Účastníci: Tik


čtvrtek 25. 4. 2019

Další Kobří schůzka se nesla v duchu práce na stanech. Nemo s Tikem hoblovali prkna a Medvěd s Mončou natírali.

Účastníci: Monča, Medvěd, Nemo, Tik


19. – 22. 4. 2019

O velikonočních prázdninách se pro změnu natíralo a natíralo, až nám z toho šla hlava kolem. Tik také srazil hrany na některých vyfalcovaných prknech.

Účastníci: Tik, Ája, 


středa 17. 4. 2019

Dneska Medvěd s Honzou vyřezávají a prknech falc, aby do sebe hezky pasovalo.

Účastníci: Medvěd, Honza


úterý 16. 4. 2019

Minulou sobotu Tik s Honzou dokoupili poslední potřebné hranoly. V neděli odpoledne naložili dodávku, aby mohli  v pondělí vyrazit a ono ne. Náš kamarád s hoblovkou může až v úterý. No tak pojedeme v úterý.

V úterý ráno jsme vyrazili na cestu. Dovezli jsme prkénka na statek k Václavovi. Nejprve odpočinková kávička a pak hurá do díla. Ještěrkou jsme krátká prkna vyvezli do prvního patra stodoly, kde už byla připravena hoblovka. A to nám spadla sanice. Hoblovka měla dřevený rám a německy psané cedulky s označením výrobce. Shodli jsme se na tom, že tahle mašina možná pamatuje i císaře pána. Pak to Venca nahodil a to byl panečku koncert.

A tak jsme s několika přestávkami ohoblovali všechno, co jsme přivezli. Na závěr jsme všechno naložili do auta a jeli domů. Medvěd s Tikem vše vyložili v loděnici.

Účastníci: Honza, Medvěd, Roman, Tik a Venca


pondělí 15. 4. 2019

Dnes se o schůzce na prkna vrhli Rejnoci. Natírali po druhé prkna proti plísním a broučkům.

Účastníci: Čudlík, Nejdeto, Ondra, Zip, Nemo


Mezitím vším jsme si dřevo několikrát přerovnali podle toho, kde bylo potřeba místo a kde se místo uvolnilo.

zima

V chvíli kdy bylo jasné, že stany budou potřeba, začal Tik s tátou Honzou pomaličku jezdit nakupovat potřebné řezivo, tak aby nám do jara proschlo. Posledně nám při hoblování z prken ještě stříkala voda. Nakoupili prkna a hranoly a uskladnili je do každé svolné skuliny, aby vysychalo.

Účastníci: Tik s Honzou

sesmolil Tik


Fotogalerie výroba podsad od někdo to fotil