Navigamus 2022

Desáté celorepublikové setkání vodních skautů a skautek NAVIGAMUS se uskuteční na jezeře Matylda u Mostu ve dnech 2. – 5. 6. 2022. Koná se pravidelně jednou za 3 roky. Letošní ročník bude kvůli odložení výjimkou. Této nejvýznamnější akce českých vodních skautů se účastní kolem 1200 skautů i skautek ze všech koutů republiky z malých i velkých skautských středisek či přístavů. Akce je nejen příležitostí k setkání, ale také možností ukázat všestrannost a kreativitu skautského hnutí a důležitost přírody, přátelství a bratrství všech vodních skautů nejen v ČR.

Tématem programu desátého Navigamu bude životní příběh Augustina Heřmana (údajně 1621 – 1686). Augustin Heřman byl český průzkumník, mořeplavec, obchodník, kartograf a korzár, který přes Holandsko odplul do severní Ameriky, kde se proslavil v Novém Amsterdamu (pozdější New York) a v Marylandu. Stal se prvním Čechem, který se prokazatelně usadil v Americe. Během svého bohatého života Augustin zmapoval velkou část Ameriky. Obchodoval s indiány a získával od nich pozemky. V roce 1649 si pořídil loď La Grace. Část svého života úspěšně napadal lodě v Karibiku. Jeho odkaz v Americe ukazuje, že nikdy nezapomněl být Čechem tělem i duší.

Sraz: 2. 6. 2022 v 13:10 na hlavním vlakovém nádraží

Abychom se na Navigamus těšili, připravili organizátoři pro účastníky předprogram.

Programu Navigamu – životním příběhu Augustina Heřmana už má svou pevnou kostru. Už teď víme, co nás během čeká a nemine:

• ČTVRTEK – příjezd a ubytování, večerní zahájení
  • PÁTEK – hra Mapa (získávání částí historické mapy a její složení), odpoledne doprovodný program v okolí (my máme funpark Šibenik), večerní mývalí párty (škrabošky s sebou)
  • SOBOTA – inspiro (hromada aktivit v areálu), odpolední velká hra Obchod (obchodování s domorodci Karibiku), Benátská noc (plavba osvětlených lodí po hladině jezera)
  • NEDĚLE – velká hra pro všechny Přesun majetku (záchrana majetku A. Heřmana), odpoledne bourání a odjezd

Návrat 5. 6. 2022 v 17:24 zpět na hlavní nádraží

Stravování máme zajištěno na celý den – snídaně, přes den větší svačina a večer se nadlábneme teplou večeří. Ráno si uvaříme čaj a přes den budeme mít ve várnici šťávu.

• oddílové tričko a šátek jako oblečení na cestu, na nástupy bude vhodný i kroj
  • další oblečení podle počasí na hry na souši i ve vodě a na výlet
  • pokrývka hlavy, plavky
  • pevné boty, boty do vody a na loď, podle počasí možná nebudou k zahození sandále
  • spacák, karimatka, oblečení na spaní,
  • stany  – vezmeme 2 velké stany (jeden ze skladu a druhý zapůjčený od Daisy), kam bychom se měli vejít.
  • hygienické potřeby, ručník, opalovací krém
  • pláštěnka, baterka, zápisník, tužka
  • hrníček na pití, lahev na pití na výlet, lžíce, nůž na namazání chleba
  • zábava do vlaku
  • mývalí maska
  • skautskou průkazku, kartičku pojištěnce, osobní léky (pokud je potřeba)
  • 400,- korun na dopravu, tričko, nášivku, vstupné do funparku
  • možno přibalit nějaké kapesné

Kdo si chtěl něco koupit v JUNu, tak si vezme dostatečný obnos (ceny by měly být stejné jako na www.junshop.cz).

Zvadlo ke stažení

Kdyby byly dotazy, tak se ptejte…

O akci je obrovský zájem a je potřeba se přihlásit předem. Podle data přihlášení a uhrazení účastnického poplatku se odvíjí jeho cena – do 31. 3. za 1.100,- Kč, do 30. 4. za 1.150,- Kč, do 31. 5. za 1.200,- Kč / osobu. V ceně je ubytování a zázemí kempu, strava, program na akci, část doprovodného programu a základní upomínkové předměty (kelímek, odznak, šátek subcampu).

Dále si budeme z vlastních prostředků hradit dopravu na místo, případný nezbytný materiál. Minule se tato částka pohybovala kolem 750,- korun. To si dáme ještě včas vědět.

Přihlášku odevzdávejte do 28. 2. 2022 spolu se zálohou 500,- nebo celou výší poplatku 1.100,- kormidelníkovi posádky nebo přímo kapitánovi oddílu. Doplatek je nutné provést do 15. 3. 2022. Platbu můžete zaslat i na střediskový účet 2300410334/2010 ve FIO bance. Do textu zadejte jméno účastníka a text Navigamus.

Za náš oddíl je kapacita jen 14 účastníků! S přihlašováním proto neváhejte!

Přihlášeni: Žifa, Šárka, Tuleň, Xavier, Filip, Divočák, Max, Tlapka, Zip, Nejdeto, Víčko, Sádlo, Ledňáček (ÚL), Tik (kapacita naplněna)
Nemo jako šofér

Pro starší je možné účastnit se akce jako PTPák (člen zázemí). Cena za osobu potom činí 900,- Kč (za účast a pomoc po celou dobu bude vráceno 600,-).

K dispozici budou upomínkové předměty, které bude možné zakoupit. Objednávejte do 29. 4. 2022 u Tika. Ten následující den sečte objednávky a hromadně odešle za celý oddíl.
Každému objednáno tričko a nášivku na památku. Cenu připočítám k částce za dopravu.

Objednáno:
nášivka Navigamus 2022 – 16 ks
tričko dětské – Tuleň (12 let), Filip (12 let)
tričko dámské – Žifa (S),
tričko pánské – Víčko (S), Tlapka (M)
přívěsek pádlo – Filip,
nafukovací lehátko
sluneční brýle
funkční ručník
propiska – Žifa (zelená), Filip (modrá)
lodní pytel