100 let československé plavby

O víkendu 17. – 19. června se v Děčíně konají oslavy 100 let od založení československé plavby. Lodě na řeku Labe neodmyslitelně patří. O tom jako vodní skauti něco víme. Abychom se dozvěděli něco více o lodích, lodnících a celém mokrém řemesle, vydáme se na část programu oslav.

Sraz 18. 6. 2022 v 14:30 na zastávce autobusů Tyršova

Autobusem se dopravíme do Křešic, kde navštívíme děčínskou loděnici. Během komentované prohlídky si prohlédneme největší loděnici na Labi. Projdeme prostory, kde se lodě staví a opravují, uvidíme lodní výtahy a rekonstruovaný parník. Exkurze trvá cca 90 minut. Zpátky se dopravíme autobusem.

V podzámčí si následně prohlédneme poslední dochovaný a však stále funkční zadokolesový remokér Beskydy.

Návrat téhož dne v 18:15 hod. zpět na zastávku Tyršova

Neváhejte navštívit akci i v ostatních dnech, program je více než zajímavý – prohlídka rekonstrukce mostu a tunelu v Prostředním Žlebu, vyhlídkové plavby, food festival, přepadení lodi nebo „Rogalo“ v námořnickém stylu. Více o akci na webu www.idecin.cz/novinky/decin-oslavi-100-let-od-zalozeni-ceskoslovenske-plavby

• skautský kroj (pokud jej někdo nemá, vezme oddílovou polokošili)
  • další oblečení podle počasí
  • pevná uzavřená obuv (podmínka návštěvy loděnice)
  • malá svačinka a pití nebude k zahození
  • 50,- korun vstupné a autobus (nejedeme MHD)

Nezapomeňte na standardní vybavení pro jednodenní výpravu.

Zvadlo ke stažení

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT! Celkem máme k dispozici 18 lístků, tak neváhejte. Další nejsou moc k mání…

Přihlášeni (zbývají 2 místa):
Tuleň, Polda, Filip, Kuba, Divočák, Matyáš
Tlapka, Zip, Nejdeto,