Exkurze do Křišťálového údolí

O víkendu proběhne v Křišťálovém údolí víkend otevřených dveří. Sklárny a dílny, které pracují se sklem otevírají své provozy a umožní návštěvníkům prohlédnout si výrobu skleněných svítidel, ozdobných či užitných předmětů. Tik se Želvičkou prostě chtějí nahlédnout pod pokličku v Preciose… Když nás bude víc, nebudeme se bát vlka, nic.

Sraz: 12. 11. 2022 v 8:30 na zastávce Myslbekova

Z Děčína pojedeme autobusem do Kamenického Šenova. Tady je naplánována trasa s osmi zastávkami – sklárny, dílny, expozice, sklářské muzeum a Umělecká průmyslovka. Podle nálady navštívíme:

Kdyby nám to nestačilo, tak odpoledne sedneme na autobus a přepravíme se do Nového boru, kde je k dispozici další trasa s pěti zastávkami:

Po návštěvě té vší křehké krásy budeme už jistě unavení a vydáme se na cestu domů.

Návrat: téhož dne v 18:10 na hlavní nádraží nebo 19:15 na zastávku Myslbekova

Účast doporučujeme těm, které baví exkurze do sklářských hutí a dílen či obdivování nádherností ze skla.

V neděli můžete v prohlídkách skláren pokračovat v Českém ráji, Jizerských horách a Krkonoších. Více o akci Víkend křišťálového údolí na webu.

• skautské tričko a šátek
  • další oblečení podle počasí
  • svačinu na celý den
  • 150,- na autobusy a vlak, další kapesné vhodné. Kdo by si chtěl např. z Preciosy rovnou odvézt nějaký pěkný lustr, vezme si dostatečnou hotovost.

Nezapomeňte na standardní vybavení pro jednodenní výpravu.

Zvadlo ke stažení