BS Vídeň, Brno

Doba koronavirové pandemie nás pustila a my můžeme opět vyrazit do Vídně s oficiální delegací pro Betlémské světlo. Užijeme si trošku vánoční Vídně, skvělý ceremoniál světového předávání Betlémského světla. První předání světla v katedrále na brněnském Petrově

Sraz: 9. 12. 2022 navečer (někdy po 17 – 18 hodině, dáme si vědět)

V pátek navečer se vypravíme autem do Brna. Tady se ubytujeme v klubovně a přespíme do následujícího dne.

V sobotu brzy ráno vyrazíme společným autobusem do Vídně. V dopoledních hodinách budeme moct projít něco ve Vídni. K dispozici je spousta zážitků. Můžeme navštívit vídeňský Pratr, vyhlášené vánoční trhy před místní radnicí. Můžeme zajít do hotelu Sacher na čaj a Sachrův dort… Odpoledne se vydáme do kostela ve čtvrti Ottakring, kde proběhne ekumenická bohoslužba s předáváním Betlémského světla. Po jejím ukončení se autobusem vrátíme zpátky do Brna, kde zase přespíme.

V neděli ráno se vydáme do brněnské katedrály na Petrově na první české předávání světla. Po bohoslužbě se společensky zastavíme na Zelňáku na vánočních trzích, rozloučíme se s našimi brněnskými průvodci a vydáme se autem na cestu domů.

Návrat: 11. 12. 2022 opět navečer

• kroj v plné palbě (nejkrásněji vyzdobený, vyžehlený, bez blbostí), národní šátek, jednobarevné tmavé kalhoty (nejlépe tm. modré)
  • vesta Betlémského světla
  • Další oblečení dle počasí (budeme celý den venku)
  • věci potřebné na přespání v klubovně (spacák, karimatka atd.)
  • respirátor FF2 (do Vídně)
  • cca 1.000,- Kč (doprava do Brna, autobus do Vídně, pojištění, nocleh v klubovně)
    přibalte nějaké kapesné v Kč, ale aj v EUR

Nezapomeňte na standardní vybavení pro  vícedenní výpravu.

Zvadlo ke stažení

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT!

Přihlášeni: Zip, Nejdeto, Žifa, Tik (kapacita auta naplněna)