Jarní Jizera

Taky už vás svrbí ruce a nemůžete se dočkat až zase čapnete pádlo do ruky, nasednete do lodi a za zádí vaši lodi se bude čeřit voda. Tak přesně proto je tu jarní splouvání Jizery.

Sraz: 5. 5. 2023 (pátek) v 17:20 na hlavním vlakovém nádraží v Děčíně

V pátek navečer se vlakem vydáme do Spálova. Z místní zastávky půjdeme necelý kiláček na místní tábořiště. Tady si postavíme stany a uložíme se ke spánku. V sobotu ráno vyzvedneme lodě, naložíme do nich věci a vydáme se vstříc vodním dobrodružstvím na Jizeře. Po první den je naplánováno cca 17 km. Proplujeme Železný Brod, Malou skálu a usalašíme se v tábořišti Dolánky. V neděli budeme pokračovat dalším úsekem. Proplujeme Turnovem a městem Svijany. Tady to bude s kempem složitější, tak budeme muset najít vhodné místo pro přespání. V pondělí nás čeká závěrečná etapa plavby do Mnichova Hradiště. Tady odevzdáme lodě a vydáme se na vlak domů.

Návrat: 8. 5. 2023 (pondělí) v 16:10 zpátky na hlavní nádraží

Akce je určena pro skauty a skautky. Pojedeme na těžko bez doprovodného auta, tzn. všechny věci s sebou.

• stan – berou Zip pro 3, Nejdeto pro 2, Tlapka pro 3, Nemo pro 3, Tik pro dva, Karel pro 1
  • karimatka, spacák, oblečení na spaní
  • hygienické potřeby
  • další oblečení podle počasí
  • oblečení a boty na vodu
  • jídlo na celý víkend – vaření týmech (viz dále)
  • 1.300,- Kč na půjčení lodí, vlak, kempy

Nezapomeňte na standardní vybavení pro akci na vodě a vícedenní výpravu.

Vaříme společně v týmech

Zip, Franta, Eliška, Želvi, Tik / Nejdeto, Divočák, Filip, Nemo, Bubla / Tlapka, Max, Tuleň, Karel, František, Terez
PÁ – večeře každý svojí
SO – snídaně buchta (Eliška)
SO – oběd sekaná, chléb
SO – večeře kuskus
NE – snídaně párky, chleba
NE – oběd chléb, vysočina (Tik)
NE – večeře špagety
PO – snídaně cereálie, mléko
PO – oběd čínská polívčička

Zvadlo ke stažení

PŘIHLAŠOVÁNÍ UKONČENO!
NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT kvůli dostatečné kapacitě lodí!

Přihlášeni: Max, Franta, Zip, Nejdeto, Nemo, Tik a Želvička, Filip, Tlapka, Tuleň, Bubla, Divočák, Eliška, Terez, Karel, Franta H.