Výprava na Studenec

Dlouho jsme se nevydali na vlčáckou výpravu. Než začnou prázdniny vyprávíme se na druhou nestarší rozhlednu v České republice – Studenec. Rozhledna byla dostavěna v roce 1888, o rok dříve než Eiffelova věž v Paříži. Z počátku se těšila velké oblibě, ale od konce 2 světové války o věž nikdo nepečuje, a tak dlouhá léta chátrá. Zachránit se ji podařilo těsně před demolicí, která již byla nařízena. Obnova probíhala za pomoci helikoptéry, která části věže snesla k opravě a následně je vrátila zpět na vrchol. Nově rozhledna otevřela 21. června 2009.

Sraz: 17. 6. 2023 v 8:30 na zastávce autobusu Myslbekova

Autobusem pojedeme na Křížový Buk, odsud budeme pokračovat po svých po turistické značce směr Studenec. Pro zdolání vrcholu kopce se odměníme krásnými výhledy do krajiny. Dáme si svačinu a vydáme se k další nedaleké zajímavosti Zlatému vrchu. Odsud nás čeká už jen cesta zpátky, na vlak do České Kamenice.

Účast starších není omezena. Program je však zaměřen na vlčata a žabky.

Návrat: téhož dne v 17:20 hodin na hlavní vlakové nádraží

• oddílové tričko a šátek (ať je vidět, že jsme skauti),
  • další oblečení dle počasí,
  • turistickou obuv,
  • svačinu a pití,
  • 100,- korun na autobus a vlak (je možné použít lítačku Ústeckého kraje)

Nezapomeňte na standardní vybavení pro jednodenní výpravu.

Zvadlo ke stažení