Odvoz léta do Němec

Letos se uskuteční jubilejní 30. ročník odvozu léta do Němec. Ve spolupráci se Společností pro přepravu ročních období vodní cestou se vydáme na rozlučkovou plavbu s létem i my.

Sraz: 23. 9. 223 v 9:15 na Smetanově nábřeží pod zámkem

V sobotu ráno se sejdeme na Smetanově nábřeží pod zámkem. Přichystáme si lodě a vybavení na cestu.

Společný odjezd lodí se přepokládá v 10 hodin.

Z Děčína vyplujeme po proudu řeky Labe směr Hřensko. Cestou pozdravíme sochu sv. Vojtěcha. V Dolním Žlebu či ve Hřensku se zastavíme občerstvit. Dál budeme pokračovat kaňonem Labe až do lázeňského města Bad Schandau.

V cca 15:30 předpokládáme slavnostní odhození věnců a dání sbohem letošnímu létu.

Z centra města splujeme k místnímu nádraží, kde se vylodíme naložíme lodě na vlastní povozy. Zpáteční doprava lodí svépomocí a doprava účastníků možná vlakem (resp. náhradním autobusem), odjezd z Bad Schandau v 16:43.

Návrat: 17:20 na hlavní vlakové nádraží (příjezd vlaku od Bad Schandau)

• oddílové tričko a šátek, příp. kšiltovka,
  • další oblečení podle počasí (nezapomeňte, že cokoliv se může namočit),
  • svačina a pití na celý den (možnost stavit se na polévku/čaj),
  • 120,- korun na vlak (možnost nějakého kapesného na polévku či čaj)
  • skautskou průkazku (zejména pro věk 11-15 let kvůli prokázání věku např. ve vlaku)
  • doklad totožnosti (jede se do Německa)

! Nebrat nic cenného, čemu by mohla vadit voda a co bychom mohli cestou utopit !

Nezapomeňte na standardní vybavení pro akci na vodě.

Zvadlo ke stažení

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT!

Přihlášeni:
pramice MARABU: Filip, Tik Tlapka, Tuleň, Nevim, Zip, Šárka,
pramice AŤKA: Divočák, Eliška (zbývají 4 volná místa), František st.