SOB – skautský orientační běh

Naše skautské středisko ve spolupráci s oddílem orientačního běhu připravuje další ročník závodu v orientačním běhu jednotlivců a dvojic. Letos se bude konat v katastru obce Bynovec. Zveme všechny skauty i neskauty, kamarády, rodiče a děti. Přijďte si zasportovat!

Sraz: 7. 10. 2023 v 11:15 na startu závodu poblíž Bynovce

(okraj lesa po zelené turistické značce asi 1 km od autobusové zastávky v Bynovci směrem pod Bynovecký vrch, GPS 50°49’5.171″N, 14°16’29.085″E)

Doprava na místo:

Bus č. 592432 211 (směr Janov) odjíždí od hlavního nádraží v 10:34, z Myslbekovy v 10:39, od školy v 10:42. Parkování aut je případně možné ve vsi. K místu srazu mohou závodníci pouze pěšky či na kole.

Úkolem závodníků je s pomocí mapy, popisu umístění a buzoly v co nejkratším čase oběhnout (případně obejít) všechna stanoviště (kontroly) označená v terénu oranžovo-bílými lampiony. U některých kontrol je navíc připravena vědomostní otázka s odpověďmi ABCD. Odpovědi se zapisují do průvodky. Tratě budou tři:

ZELENÁ – krátká trať, délka minimálně 2,4 km (vhodná pro věk 6 až 10 let + dospělák)

MODRÁ – střední trať, délka minimálně 4 km (vhodná pro věk 10 až 14 let + dospělák)

ČERVENÁ – dlouhá trať, délka minimálně 5,6 km (vhodná od 15 let a pro zkušenější běžce)

Zakončení téhož dne do 16 hod. v místě cíle

Zpátky jede autobus linky 432 z Bynovce v 16:00 nebo 18:00

• sportovní oblečení (ideálně s dlouhými rukávy a nohavicemi),
  • dobrou obuv pro běh v terénu,
  • svačinu a pití,
  • propiska, buzola

Zvadlo ke stažení

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT!

Pro přihlášení můžete do 4. 10. 2023 použít systém KOB na adrese www.kobdecin.cz/Activities.aspx nebo napište na e-mail sob.usvitdecin@gmail.com. V přihlášce zvolte správnou kombinaci tratě a kategorie. Přihlašují se všichni závodníci, případné dvojice budou vytvořeny na startu.

Akci vede Jan Votrubec – Jerry ze Stopy