Plavení jara 2024

Jaro je tady, je čas zahájit vodáckou sezonu. Nad Střekovskou přehradou spustíme lodě na vodu a když se zadaří, setkáme se i s průvodem plavení jara. Skupina recesistů nejen ze Společnosti pro přepravu ročních období se pravidelně každý rok vydává z Ústí nad Labem do Děčína, aby dopravili jaro do našeho města.

Sraz 23. 3. 2023 v 8:00 na děčínském hlavním nádraží

Pracovní skupina pojede s Františkem do loděnice pro lodě a odveze je do Ústí nad Labem. Pracovní skupinu domluvíme podle přihlášených. Sraz pracovní skupiny u loděnice v 8:00.

Vlakem z Děčína vyrazíme do Ústí nad Labem. Odsud pojedeme autobusem do Vaňova. Příjezd do Vaňova v 9:02. Tady připravíme lodě a přeplujeme na druhou stranu řeky ke zdymadlu. Proplujeme střekovským zdymadlem a skrz centrum Ústí. Pokračovat budeme do Velkého Března, kde zastavíme, abychom posvačili a trošku si odpočinuli. Po svačině vyrazíme dál do Děčína pod zámek, kam bychom měli dorazit kolem 16 hodiny.  Po příjezdu všech plavidel vypustíme letošní jaro. Uděláme pár společných fotek. Na konec vyčistíme lodě, naložíme na vozejk, a můžeme se rozprchnout domů.

Pracovní skupina pojede po rozchodu ještě složit lodě.

Návrat téhož dne v cca 16 hodin na nábřeží pod zámkem

• oddílové tričko a šátek (ať je vidět kdo jsme),
  • další oblečení dle počasí
  • boty do vody (kecky), ručník na osušení,
  • svačinu a pití,
  • 100,- korun na vlak a startovné a dopravu lodí

! Nebrat nic cenného, čemu by mohla vadit voda a co bychom mohli cestou utopit !

Nezapomeňte na standardní vybavení pro akci na vodě.

NA AKCI JE POTŘEBA SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT. Seznam přihlášených u Nema.

Akci vede Jakub Šíma – Nemo
tel. 602 737 553, email: kuba.sima@seznam.cz