Nočním Šluknovskem

Čert nás pozval na super noční akci do Šluknova. Tentokráte s podtitulem „dobytí severního pólu“. Jdu na sever a… přátelé… jdu na jih.

pátek 17. 2. 2012

V pátek navečer se Tik s Nemem vydali na sever. Šluknovští skauti nás pozvali na vycházku Nočním Šluknovskem s podtitulem Dobytí severního pólu. Motoráčkem jsme se dokodrcali na šluknovské nádraží a odsud byl už jen kousek do skautské klubovny. Tady jsme nechali velké bágly.

Po seznámení se plánem útoku, jsme se vypravili dobýt nedaleký vrchol kopce Hrazený. To by samo o sobě nebylo moc těžké, jen sněhová nadílka nám to moc nezlehčovala. Místy byl sníh značně hluboký. Jinak cestou byla legrace. Nikdo z polárníků při cestě nezahynul.

V klubovně jsme se uložili ke spánku.

sobota 18. 2. 2012

Ráno bylo v klubovně mrazivé. Když jsem se po probuzení posadil bylo jasno. Pod rámem okna prosvítalo sluníčko. Zatopili jsme a dali si snídali. Potom jsme zabalili batůžky a vyrazili domů.

Zapsal Tik

Účastníci: Nemo a Tik a horda dalších skatů z celého okresu

Fotografie od Tika