Betlémské světlo

V předvánočním čase jsme opět po roce vyrazili pro Betlémské světlo.

sobota 22. 12. 2012

Ráno jsme vyrazili do Prahy, abychom přivezli BS na pravidelném páteřním rychlíku BS Praha – Děčín. Cestou jsme rozdávali BS v jednotlivých stanicích.

Odpoledne jsme dál pokračovali směrem do České Lípy a později směrem na Českou Kamenici.

Po návratu do Děčína jsme zavítali ještě na zámek, kde se tradičně rozsvěcela lampa na glorietu.

Druhá polovina pak zašla na odpoledne Café galerie Hefaistos. Pak jsme se ještě všichni sešli u Karla Lešanovskýho.

dopolední Praha: Jack, Vojta, Maruška, Tik
odpolední rozvozy: Jack, Kvido, Maruška, Tik
zámek: Maruška, Tik
café galerie: Hobit, Kvido

neděle 23. 12. 2012

Dopoledne jsme zašli do kostela na Husově náměstí a do Husova sboru. Pak jsme s Maruškou zašli k Marabovi a Jardovi a Libušce Černým.
Odpoledne vyrazil Tik a Monika do kostela na Malou Bukovinu. Měli sice ambiciózní plán navštívit i další svatostánky, ale pro poruchu auta museli tuto část odložit. Navečer jsme se sešli na soutoku Labe a Ploučnice, abychom pustili po Labi sváteční světýlka.

dopolední kostely: Maruška, Tik
odpolední M. Bukovina: Monika, Tik
pouštění světýlek: Hobit, Tik

pondělí 24. 12. 2012

Na Štědrý den jsme rozdávali Betlémské světlo od 9 hodin u stromku u nádraží. Na 10 jsme se odebrali na Masarykovo náměstí. Po ukončení jsme se zašli podívat na topení kapra pod zámkem, kterého se pokouší topit členové společnosti pro přepravu ročních období.

Účastníci: Jack, Hobit, Tik

úterý 25. a středa 26. 12. 2012

Na 10 hodinu jsme byli připraveni s Betlémským světlem v kostele Povýšení sv. Kříže. Pár lidí si světýlko ještě převzalo. Po skončení bohoslužeb jsme ještě chvilku rozdávali a pak se vyrazili domů.

kostel sv. Kříže: Monika, Max, Hobit, Maruška, Tik
kostel sv. Kříže: Monika, Hobit, Maruška, Tik