Doškolovací zdravoťák

Každé čtyři roky prochází táboroví zdravotníci pravidelným doškolením, aby si upevnili své znalosti a dovednosti nebo se seznámili s novinkami v poskytování první pomoci.

sobota 23. 2. 2013

Ráno jsme vyjeli na doškolovací zdravoťák. Vyrazili jsme celkem brzy, abychom byli ve Varnsdorfu na čas. Od skautské klubovny jsme se přesunuli k Elár domů, kde jsme absolvovali školení. Nejzajímavější částí bylo asi trénování na AED (Automatický Externí Defibrilátor), který se zvrhnul v hon za slůvky „dobrá masáž“ od přístroje.

Součástí byla též maskovačka s fingovanými zraněními. Všichni jsme nakonec uspěli v testové částí a získali tak kvalifikaci Zdravotníka na další 4 roky. Tak za 4 roky nazdar bando.

Zapsal Tik

Účastníci: Tik, Medvěd a další zdravotníci z okresu Čert a Helena, Kate, Ryš, Elár, Milty, Verča…