Výstava k 90. letům skautingu

Naše výročí 90 let děčínského skautingu nemůžeme začít jinak než výstavou. Pro tento záměr nám byl nabídnut paní ředitelkou prostor pokladny děčínského zámku. Tak skvělou nabídku jsme nemohli odmítnout.

1. 2. – 30. 3. 2014

Vrhli jsme se do našich foto archivů a vybrali fotky. Díky rozsáhlé pátrací akci se nám podařilo objevit pravděpodobně nejstarší fotografii děčínských skatů, kterou jsme odhadem datovali na rok 1926.

Prohrabali jsme klubovny a vlastní skříně, abychom našli artefakty a s těmi seznámili nejen ostatní bratry a sestry, ale také veřejnost. A byly to skutečné poklady. Někdy se nám podařilo dát k sobě věci, které se spolu nepotkaly více než 40 let. Snažili jsme se přiblížit na výstavě skauting dneška a historické materiály.

Zajímavostí ke zhlédnutí bylo zajisté více než malé množství – původní vlajka 2. oddílu z roku 1945, největší kronika (minimálně v celém okrese) družiny Kober, sbírka přezek na skautské opasky.

Výstavu jsme zahájili 1. února 2014 malou vernisáží. Nejen naši oldskauti neskrývali obdiv.

Po dobu dvou měsíců bylo možné výstavu navštívit. Kdo to nestihl, nechť se podívá na následující fotografie.

Zapsal Tik

Fotografie od Tika FOTOGALERIE