Navigamus

„Tohle byla nejlepší akce na světě!“ „Tohle se normálně nemůže stát. Tady leje jak z konve a děti hrajou dál jako by šlo o život.“ „To je úžasný!“ Tak i tyhle věty padaly na Navigamu 2018. Uskutečnil na Lipenské přehradě ve dnech 7. – 10. června 2018. Konal se opět po třech letech a takovou parádu jsme si nemohli nechat ujít. Jak jsme se měli?

Čtvrtek 7. 6.

Je čtvrtek ráno. Půl osmé a my se scházíme na nádraží. Je nás celkem 9 cestovatelů, kteří se vydávají vstříc vodním dobrodružstvím na Lipno. Rozloučení s rodiči a nasedáme do vlaku do Prahy, který nás dovezl do Holešovic. Tam přestupujeme do vlaku na jih s příslušným názvem Jižní expres. Tady máme rezervovaná místa a tak se pohodlně vejdeme. Vlak se rozjel. Na hlavním nádraží přistoupila hromada cestujících, z nich největší část byla vodních skautů. Prostě vodní skauti všude. Kluci cestou hrají společenské hry nebo si povídají s Tikem a Majdou. V Táboře přistupuje starší pár z Japonska a tak se drobátko smrskneme a pustíme je k nám. Tahle část cesty byla jedním ze skvělých zážitků. Dali se s námi do řeči. Vykládali nám  o své cestě po střední Evropě, my jsme jim vyprávěli o našem skautování, o Čechách. Znali něco z české hudby (zejména klasiku – Smetanu, Dvořáka ale i Karla Gotta). Paní nám složila origami Jeřába – symbolu míru. Za cestu s námi jich složila skoro desítku, protože kluci chtěli mít každý svého. Byli úžasní. A bylo věčná škoda, že museli vystoupit v Českých Budějovicích.
V Rybníku jsme opustili vlak a s námi spousta dalších modrých košil. Místní z toho byli tak trošku na větvi. No a pak jsme se měli nasoukat do dvou vagonů mířících na Lipno. Zaplnili jsme je téměř do posledního místečka. Cestou jsme potkali několik známých tváří (tedy tam, kam mé oko dohlédlo). Na konečné jsme se vylodili a vymýšleli jak se dostaneme k registraci.

Shodli jsme se na tom, že do linkového autobusu se nemůžeme všichni vejít. Odchytili jsme Bimba z Vrbátek, kterého jsme poprosili, zda by nám neodvezl batohy do kempu. To abychom mohli jít do kempu na lehko. Většina lidí se mezitím vytratila. Zip zaběhl zkontrolovat zastávku. Mávl na nás, že je tam volno. Přesunuli jsme se na zastávku. A tady stál pár místních obyvatel. Společně s partou z Poděbrad jsme jeli do města autobusem, který nás vyhodil na velkém parkovišti pod lanovkou. Tady jsme se zaregistrovali, vyfasovali potřebné věci a vyrazili do kempu.

Pátek 8. 6.

Sobota 9. 6.

Neděle 10. 6.

PŘIPRAVUJEME

Tak za 3 roky zase A—HOJ!

ZELENÁ FLOTILA
Fotogalerie 2018_06_07-10 Navigamus od Nema, Tika

Fotogalerie Navigamus_2018 od Pošťáka z Loun
Fotogalerie Navigamus_2018 od skautů z Neratovic

MODRÁ FLOTILA
Fotogalerie Navigamus 2018 od skautů z Mimoně
Fotografie 2018_6_8.-10. Navigamus 2018 od 2. oddílu vodních skautů Mostek, Dvůr Králové

RŮŽOVÁ FLOTILA
Fotogalerie 2018-06-06 Navigamus od skautů z Opařan

FIALOVÁ FLOTILA
Fotogalerie 180607-Navigamus od skautů z Ostravy

Zprávičky ze dne 9. 6. 2018 na webu České televize (začátek 2:40)

video natočil a sestříhal SVAT – skautský video audio tým

video od SVAT – skautský video audio tým

Účastníci: Čudlík, Matyáš, Nejdeto, Šimon, Tlapka a Vašík, Zip
Tik, Majda, Nemo, Medvěd
a dalších 1324 nejen vodních skautů ze všech koutů republiky

Ještě před zahájením samotného Navigamu jsme se snažili splnit úkoly přeprogramu.

Velké úkoly:

1. velký úkol – Čínské jídlo – splněno na schůzce 13. 12. 2017