Tábor 2024 – Mařenice

Letos se vydáme na tábořiště MARUŠKA V MAŘENICÍCH. Jedná se o tábořiště patřící Česko Lipským skautům. Je to krásné místo kousek za obcí směrem na Mařeničky u říčky Svitávky. Táborem nás bude provázet hra na téma filmu Jumanji.

Jelikož letos připravuji tábor po dlouhé době, rád bych zachoval většinu věcí tak, jak jsme ně zvyklí.

Začátek tábora 20.července 2024
Sejdeme se v sobotu v 9:00 u skladu. Budeme potřebovat vaši pomoc s nakládkou i vykládkou a případně i se stavbou. Dopravu ještě domluvíme.
Účastníci mladší 12 let pojedou na tábor později, až v neděli 21. července.
Budeme mít tři posádky, které se budou střídat ve službách.

MÍSTO TÁBOŘIŠTĚ

NÁVŠTĚVNÍ DEN nebude.

TÁBOROVÁ POŠTA – pro korespondenci používejte prosím adresu:
Upřesním

Konec tábora je naplánován na sobotu 3. srpna 2023.

ODJEZD Z TÁBORA – budeme potřebovat vaši pomoc uklidit tábořiště, odvozit materiál a uložit jej do skladu. Sami to nezvládneme. Odjezdy jsou naplánovány nejdříve po 12 hodině.

S SEBOU si vezměte věci podle doporučeného seznamu věcí. Pokud vám něco z toho není jasné, nebo něco nemáte, zeptejte se.
Prosím, aby každý účastník měl na nástup kroj (nebo alespoň tmavě modrou polokošili). To platí i pro nečleny oddílu. Ke kroji je stanovený základní šátek – vlčata a žabky mají žlutý, skauti a skautky modrý, kdo má nárok, může nosit šedý nebo OS. Ostatní šátky (100 letý, z Navigamu atd.) ke kroji nenosíme. Můžeme jej nosit k běžným tričkům, na výlety apod. Základní šátky děti dostanou v oddíle, takže je nemusíte kupovat předem.
Kdo má dokončeného nováčka a bude skládat na táboře slib, musí mít kroj. K tomuto slavnostnímu okamžiku je kroj jediným možným oděvem.
Mrkněte se i na naše postřehy k balení věcí.

ZDRAVOTNICKÁ ČÁST – účastníka předejte na tábor zdravého. Mírná rýmička je také nemoc a takový účastník může nakazit celý tábor…
Každý účastník předá při příjezdu:
kopii kartičky pojištěnce,
posudek o zdravotní způsobilosti dítěte – po skončení tábora vám posudek vrátíme. Ten nesmí být starší dvou let. Každý účastník tábora se musí podrobit všem povinným očkováním.
prohlášení o bezinfekčnosti – zákonný zástupce prohlašuje, že dítě jede na tábor zdravé a ani v jeho okolí neprobíhá akutní onemocnění, které by mohlo ohrozit ostatní účastníky.
Prohlášení si můžete na webu jen prohlédnout. Originál dostanete od nás na místě a tam ji také podepíšete.
• dejte nám také souhlas s poskytováním informací o zdravotním stavu, bez něj můžeme táborníka dovézt do nemocnice, ale lékaři s námi dál mluvit nebudou.
užívané léky – předáte při příjezdu zdravotníkovi společně s popisem užívání (kdy a kolik). Tuto informaci je vhodné doplnit i na krabičku. Léky předávejte v originálním obalu, vč. příbalového letáku, vše pak nejlépe v uzavíratelném obalu označeném jménem dítěte. Žádné jiné léky dětem nedávejte.
Na konci tábora vám vrátíme posudek o zdravotní způsobilosti, zbytek užívaných léků. A pokud nastalo nějaké ošetřování, dostanete od zdravotníka sdělení s popisem toho, co se stalo a případné lékařské zprávy.
Prosím, počítejte s tím, že v případě zdravotních obtíží pošleme táborníka domů.

CENA TÁBORA JE 4.500,– KČ.
Zálohu ve výši 2.500,– Kč, prosím, uhraďte do 31. 5. 2023. Zbytek 2.000,– Kč doplaťte do 30. 6. 2023. Samozřejmě můžete zaplatit celou částku najednou už 31. 5. 2023.

Zaplatit můžete:
• hotově na schůzkách – peníze převezme kormidelník posádky, který vydá potvrzení o platbě,
• převodem na náš střediskový účet 230 041 0334 / 2010 vedený u Fio banky. Pokyny k platbě zašleme po potvrzení přihlášky.
• přes fakturu – fakturu (např. pro zaměstnavatele) vám po dohodě vystavíme.

Vystavení potvrzení pro zdravotní pojišťovny domluvte s Nemem.

PŘIHLÁŠKY – Na tábor je nutné se přihlásit odevzdáním e-přihlášky člena oddílu do 15. 5. 2023. Přihlášky dostanete všichni koncem března emailem. Komu by náhodou nedorazila, neprodleně se ozvěte Nemovi. Od 16. května uvolňím zbylou kapacitu i pro nečleny oddílu. Zde bude platit pravidlo „kdo se dřív přihlásí, jede“.
Účastníci jsou povinni se řídit táborovým řádem.
Přihlášené budu aktualizovat na webu.

S přáním „Ať se nám zadaří!“
Nemo, Jakub Šíma, kuba.sima(a)seznam.cz