Plavení jara 2020

Jaro nám pomalu klepe na dveře a tak je na čase vyrazit do krajského města vyzvednout příděl pro naše město. Tradiční akce Společnosti pro přepravu ročních období Plavení jata se koná po 27. Při akci se převáží jaro z Ústí do Děčína. Náš oddíl touto akcí zahajuje vodáckou sezonu.

Sraz 21. 3. 2020 v 8:10 na děčínském hlavním nádraží

Sejdeme se na vlakovém nádraží, odkud se rychlíkem přesuneme do Ústí nad Labem. U nádraží přestoupíme na autobus, který nás doveze nad přehradu do zastávky Kotva. Předsunutá skupina ráno vyzvedne lodě a vyrazí na místo autem. Společně se nalodíme a přeplujeme na druhou stranu Labe ke zdymadlu. Krátce před 11 hodinou vyrazí kolona plavidel na cestu. Necháme se proplavit střekovskou plavební komorou. Proplujeme skrz centrum Ústí nad Labem a budeme pokračovat do Velkého Března, kde se zastavíme, abychom posvačili a trošku si odpočinuli. Po obědě vyrazíme dál do Děčína pod zámek, kam bychom měli doplout kolem 16 hodiny. Po příjezdu všech plavidel vypustíme letošní jaro. Uděláme pár společných fotek. Na konec vyčistíme lodě, naložíme na vozejk a můžeme se rozprchnout domů.

Návrat v cca 16 – 17 hodin na nábřeží pod zámkem

• oddílové tričko a šátek (ať je vidět, že jsme skauti),
  • oblečení dle počasí a boty do vody (kecky), ručník na osušení,
  • svačinu a pití,
  • 70,- korun na vlak a startovné,

! Nebrat nic cenného, čemu by mohla vadit voda a co bychom mohli cestou utopit !

Nezapomeňte na standardní vybavení pro akci na vodě.

Zvadlo ke stažení

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT!

Přihlášeni:
pramice P550 Marabu: Zip, Nejdeto, Tlapka, Vašík, Víčko, Poldík, Čudlík (obsazeno)
pramice P550 Aťka: Nevim, (6 volných míst)
Kanoe zelený drak: (2 volná místa)
kanoe červená Samba: Nemo, Tik (obsazeno)