Plavení jara 2022

Jsou tomu už dva roky, kdy se po šestadvacáté vypravila skupina recesistů nejen ze Společnosti pro přepravu ročních období z Ústí nad Labem do Děčína, aby dopravili jaro i do našeho města. Pak nám do toho hodil vidle covid a nouzové stavy. Jak to dopadá, když jaro nemůžeme dovézt jsme viděli loni… Takhle by to tedy nešlo.

Akcí zahájíme oddílovou vodáckou sezónu.

Sraz: 26. 3. 2022 v 8:15 na děčínském hlavním nádraží

Vlakem z Děčína vyrazíme do Ústí nad Labem. Odsud pojedeme autobusem do Vaňova. Tady vyložíme lodě a přeplujeme na druhou stranu řeky ke zdymadlu. Flotila plavidel odrazí krátce po 10:30 od břehu a vpluje do plavební komory. Proplujeme střekovským zdymadlem a skrz centrum Ústí. Plout budeme do Velkého Března, kde zastavíme, abychom posvačili a trošku si odpočinuli. Po obědě vyrazíme dál do Děčína pod zámek, kam bychom měli doplout kolem 16 hodiny.  Po příjezdu všech plavidel vypustíme letošní jaro. Uděláme pár společných fotek. Na konec vyčistíme lodě, naložíme na vozejk a můžeme se rozprchnout domů.

Návrat: v cca 16 – 17 hodin na nábřeží pod zámkem

• oddílové tričko a šátek (ať je vidět, že jsme skauti),
  • další oblečení dle počasí
  • boty do vody (kecky), ručník na osušení,
  • svačinu a pití,
  • 70,- korun na vlak a startovné,

! Nebrat nic cenného, čemu by mohla vadit voda a co bychom mohli cestou utopit !

Nezapomeňte na standardní vybavení pro akci na vodě.

Zvadlo ke stažení

NA AKCI JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT TIKOVI!

Přihlášeni:
loď MARABU: Kuba, Tlapka, Tuleň, Víčko, Polda, Tik, Filip (obsazeno)
loď AŤKA: Šárka, Divočák, Max, Xavi, Oskar, Bubla, Zu (obsazeno)
červená příšera: František a Zdeněk