Napříč Prahou – přes tři jezy

Závod pramic vodních skautů se jezdí již od roku 1939. Trať je dlouhá 6,5 říčních kilometrů a překovává tři pražské jezy – Šítkovský, Staroměstský, Helmovský. Vede historickým centrem Prahy, bývá jedinou možností projet pražské jezy a vidět hlavní město z jiné perspektivy.

28. 9. 2022 v 5:30 hod. na parkovišti u Lidlu se sejdou Nemo, Lubor, Sádlo, Víčko, Franta H.

Ostatní se sejdou až v 6:00 hod. na stejném místě.

Auty se dopravíme do Prahy do Podolí. Na Veslařském ostrově připravíme lodě k vyplutí, vyzvedneme startovní čísla a přeplujeme na Císařskou louku. Prosvištíme si trasu závodu. Odstartujeme v časech přiřazených kategoriím a odjedeme závod. V cíli na ostrově Štvanice si dáme buřta a počkáme na vyhlášení výsledků. Po závěrečném nástupu si sbalíme fidlátka a alou domů.

Návrat 28. 9. 2022 v cca 18:33 hod. (změnu nahlásíme telefonicky)

• oddílové tričko a šátek, kšiltovka, modré kalhoty jako oblečení na cestu a nástup. Můžete přibalit i kroj.
  • oblečení do závodu dle počasí (pruhované tričko, rychleschnoucí kalhoty) a boty do vody (kecky), ručník na osušení,
  • ostatní oblečení podle počasí,
  • jídlo a pití (svačinu na den závodu),
    V cíli dostaneme uzenku a čaj. Vezměte si vlastní hrnek (kelímek z Navigamu) na čaj v cíli.
  • 100,- korun na dopravu, startovné, vč. rezervy (zbytek vrátíme).

Na akci byly vybrány posádky v tomto složení:
pramice MARABU: Nejdeto, Zip, Franta, Max, K: Nemo
pramice Aťka: Divočák, Filip, Tuleň, Polda, Xavi, K: Tik