Slavnost Betlémského světla v Salzburku

Pro letošní rok bylo předávání Betlémského světla naplánováno do rakouského Salzburku. To by ale nesměla celosvětová epidemie koronaviru zamíchat kartami. Skauti ze světa se tak v katedrále svatých Ruperta a Virgila sejít nemohli. Rakouští skauti se ale nevzdali a symbolické předání zahraničním delegacím proběhlo. Online.

sobota 12. 12. 2020

Online předávání Betlémského světla? To jsi asi Tiku spadl z višně, ne? Co je to za hloupost? Kdepak nespadl. Když nemůžeme za Betlémským světlem my. Musí světlo přijít k nám. A když je jeden z hlavních partnerů rakouská televize ORF, pak živé vysílání z katedrály v Salcburku přeci není problém.

A tak se slavnostní předávání světla muselo obejít bez přímé účasti zahraničních delegací skautů a přítomní skauti z Rakouska museli stát nebo sedět v dostatečných rozestupech. Vše se ale podařilo a Betlémské světlo bylo zatím jen symbolicky posláno do světa.

A jak se tedy plamínek dostane do světa? Dostane k nám do České republiky? Dostane. Už zítra… více v článku Předání Betlémského světla do ČR.

Zapsal Tik

Výběr z  fotogalerie Friedenslicht 2020 od rakouských skautů (autor Rudolf Klaban)

Záznam streamu slavnosti Friedenslichtfeier na webu rakouských skautů