Plavba k 75. letům vodních skautů v Děčíně

V roce 2020 je tomu právě 75 let, kdy se v Děčíně objevili vodní skauti. Po válce byla v Děčíně obnovena skautská činnost a dne 24. 8. 1945 založeno středisko Úsvit Děčín. Koncem září se pak děčínští skauti vypravili na první střediskový výlet – plavbu lodí. Tehdy se pluli do Hřenska, přívozem do Schmilky a zpátky jeli vlakem.

My se vydáme proti proudu řeky Labe do Litoměřic. A vezměte sebou maminku, babičku, celou Hujerovic rodinu…

Sraz: sobota 3. 10. 2020 v 8:10 na hlavním vlakovém nádraží v Děčíně

Vlakem se přepravíme do Ústí nad Labem, kde přestoupíme na loď. Před půl desátou vyplujeme proti proudu řeky. Proplavíme se střekovským zdymadlem a dál se nám bude krajina otevírat až k Porta Bohemice, která je vstupní branou do Čech. Za ní se rozprostírá vinařská oblast Velkých Žernosek a do Litoměřic už je to, co by kamenem dohodil. Plavba lodí trvá skoro 3 hodiny, tak pokud víte, že se nedokážete celou cestu kochat krajinou nebo si povídat s kamarády, vezměte s sebou nějakou hru (karetní či jinou). Naši plavbu ukončíme v Litoměřicích cca v půl jedné.

Loď pluje v rámci linky DÚK. Mohou nám rezervovat místo, ale podmínkou je zajištění jídla a to buď oběda v podobě řízku s bramborem, cena oběda je 120,- Kč. Případně možno také dát si kávu/čaj 45,- Kč s koláčem 47,- Kč (chesecake). Druhou podmínkou je, že nás musí být alespoň 25. Jinak je to jako v MHD autobuse. Kdo dřív přijde, ten dřív sedí.

V Litoměřicích se podíváme po nějakých zajímavostech nebo zavítáme do kavárny. Na zpáteční cestu se vypravíme vlakem.

Návrat: téhož dne v cca 17:54 zpět na děčínské hlavní nádraží

• slavnostní skautský kroj v plné parádě
  • další oblečení podle počasí
  • posádky si vezmou svoje vlajky
  • koruny – dospělí 130,- Kč a děti 50,- na dopravu
    dále si vezměte kapesné na oběd (120,- Kč, kávu/čaj na lodi (92,-Kč), vstupné v Litoměřicích
  • dále nějakou svačinku (hlavně pokud si nedáte oběd) a pití
  • roušky (ty se nám asi nevyhnou)
  • dobrou náladu

Nezapomeňte na standardní vybavení pro jednodenní výpravu.

Zvadlo ke stažení

Přihlášeni (34 os.):
Medvěd + 2, Buriánkovi (3x), Hozovi (4x), „hujerovi“ od Medvěda (4x), Tik s Ájou, Víčko, Nemovi (4x), Šímovi 2x, Jarka a Žifa, Tikovi rodiče (2x), Poldík s maminkou, Nevím s maminkou + 2